aktualności :
Kategoria: Powiat


Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2020 r.

STYCZEŃ

styczeń – Sucha Beskidzka
Galeria Sztuki „Zamek”
„PORTRETY” - WYSTAWA PRAC UCZNIÓW SPECJALNEGO OŚRODKA SZKOLNO-WYCHOWAWCZEGO W MAKOWIE PODHALAŃSKIM
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

04.01 – Zawoja / Stryszawa
XVIII NOWOROCZNY TURNIEJ PIŁKARSKI MŁODZIKÓW CLICO CUP 2020
główny organizator: Golden Trip Romanowski

05.01 - Zembrzyce
KONCERT NOWOROCZNY
główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

06.01 – Maków Podhalański, Sucha Beskidzka, Stryszawa
„ORSZAK TRZECH KRÓLI”
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Szkoła Podstawowa nr 2 w Stryszawie, parafie

10.01 – Sucha Beskidzka
KONCERT NOWOROCZNY
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

11.01 – Osielec
KONCERT KOLĘD
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Chór „Vox Altisono”

11.01 – Marcówka
BABIOGÓRSKIE PODŁAZY
Powiatowy Przegląd Grup Kolędniczych
główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Starostwo Powiatowe

do 17.01 – Maków Podhalański
KONKURS MALARSTWA I RZEŹBY „BOŻE NARODZENIE W OBRAZACH”
Wystawa pokonkursowa
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

18.01 – Kuków
KONCERT NOWOROCZNY ORKIESTRY DĘTEJ GMINY STRYSZAWA 2020
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

19.01 – Budzów
BABIOGÓRSKA SZOPKA REGIONALNA
Finał XIX edycji konkursu powiatowego
główny organizator: Parafia w Budzowie, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

19.01 – Sucha Beskidzka
GÓRALSKIE KOLĘDOWANIE
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

23.01 – Sucha Beskidzka
XIII POWIATOWY KONKURS POETYCKI „NIENAZWANE UCZUCIA”
Finał konkursu
główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

25.01 – Jordanów
JUBILEUSZ XX-LECIA CHÓRU „BEL CANTO” i KONCERT „KOLĘDUJMY WSZYSCY WRAZ”
główny organizator: Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

25.01 – Zawoja
„ROZSYPAŁA SIĘ TĘCZA”
Koncert In Memoria Urszula Janicka-Krzywda
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

27.01-09.02 – sołectwa gminy Budzów
FERIE ZIMOWE Z BIBLIOTEKĄ
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

28.01 – Bieńkówka 
X GMINNY PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK 
główny organizator: Szkoła Podstawowa w Bieńkówce, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

31.01 – Stryszawa
TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR WÓJTA GMINY STRYSZAWA
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie


LUTY

02.02 – Skawica
XI MISTRZOSTWA AMATORÓW POLSKI POŁUDNIOWEJ W SKOKACH NARCIARSKICH oraz „ZJAZD NA CYMKOLWIEK”
główny organizator: Rada Sołecka w Skawicy, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

02.02 – Zawoja
KONCERT KOLĘD I PASTORAŁEK
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

06.02 – Sucha Beskidzka
XII OTWARTY TURNIEJ SZACHOWY ZIEMI SUSKIEJ 2020
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

07.02 – Jordanów
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

15.02 - Maków Podhalański
WALENTYNKOWY BIEG MIŁOŚCI
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

15.02 – Zawoja
ZAWODY NARCIARSKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY ZAWOJA
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Wyciąg narciarski „Wojtek”

17.02 – Sucha Beskidzka
KONKURS POEZJI I PIOSENKI NIEMIECKIEJ (KOLĘDY)
główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

22–23.02 – Zawoja
II BABIOGÓRSKIE MISTRZOSTWA ORLIKÓW I ŻAKÓW W HALOWEJ PIŁCE NOŻNEJ
Finał
główny organizator: Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi

24.02 – Jordanów
JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

25-26.02 – Sucha Beskidzka
VIII TURNIEJ PIŁKI SIATKOWEJ
główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej


MARZEC

marzec – Jordanów
XI KONKURS RECYTATORSKI POEZJI NIEMIECKO– I ANGLOJĘZYCZNEJ UCZNIÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
główny organizator: Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

marzec – Jordanów
XIV TURNIEJ HALOWY MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH
główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Suchej Beskidzkiej, Zespół Szkół im. H. Kołłątaja w Jordanowie

01.03 - Osielec
NARODOWY DZIEŃ PAMIĘCI ŻOŁNIERZY WYKLĘTYCH
główny organizator: Urząd Gminy w Jordanowie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie

13.03 – Sucha Beskidzka
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ ŚREDNICH I DOROSŁYCH
Eliminacje powiatowe  65. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

14-15.03 – Naprawa
XVII OTWARTY TURNIEJ TENISA STOŁOWEGO
główny organizator: Szkoła Podstawowa w Naprawie

19.03 – Maków Podhalański
XXI POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (kl. 0-V)
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

21.03 – Sucha Beskidzka
KONKURS PIOSENKI ANGLOJĘZYCZNEJ
główny organizator: Liceum Ogólnokształcące nr I w Suchej Beskidzkiej

25.03 – Sucha Beskidzka
OGÓLNOPOLSKI TURNIEJ WIEDZY POŻARNICZEJ
Eliminacje powiatowe
główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Suchej Beskidzkiej

26.03 – Budzów
POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI SZKÓŁ PODSTAWOWYCH (kl. VI-VIII)
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

29.03 - Bystra Podhalańska
JARMARK WIELKANOCNY
główny organizator: Skansen w Sidzinie - Muzeum Kultury Ludowej


KWIECIEŃ

kwiecień
POWIATOWY TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE W RUCHU DROGOWYM DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
główny organizator: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

kwiecień – Sucha Beskidzka
SREBRNE MUSZKIETY
Zawody strzeleckie
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

01–30.04 – Maków Podhalański
„WIELKANOC W TRADYCJI POLSKIEJ” – KONKURS PLASTYCZNY – WYSTAWA
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

03.04 – Stryszawa
PISANKI WIELKANOCNE
Konkurs plastyczny
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

04.04 – Bieńkówka
XVI POWIATOWY KONKURS POTRAW I PALM WIELKANOCNYCH
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

05.04 – Toporzysko
XI KONCERT PIEŚNI WIELKOPOSTNYCH „STABAT MATER”
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Chór „Vox Altisono”, Starostwo Powiatowe

05.04 – Jordanów, sołectwa gminy Jordanów
KONKURSY PALM WIELKANOCNYCH
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie, Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie

11.04 – Zawoja
KONKURS NA KOSZYK ZE ŚWIĘCONYM
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

14.04 – Jordanów
JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

19.04 – Sucha Beskidzka
WIOSENNE ZAWODY STRZELECKIE O PUCHAR STAROSTY SUSKIEGO
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

21.04 – Jachówka
IX GMINNY PRZEGLĄD TEATRZYKÓW SZKÓŁ PODSTAWOWYCH
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Gminna Komisja ds. Rozwiązywania Problemów Alkoholowych

24.04 – Lachowice
FESTIWAL EKOLOGICZNY „EKO-2020”
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

24.04 – Naprawa
ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR WÓJTA GMINY JORDANÓW
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie

28.04 – Budzów
XXXII MAŁOPOLSKI FESTIWAL FORM MUZYCZNYCH I TANECZNYCH – TALENTY MAŁOPOLSKI
Eliminacje powiatowe
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe

29.04 – Sucha Beskidzka
II POWIATOWY MIĘDZYSZKOLNY KONKURS LITERACKO-GRAFICZNY „LITERATURA W TIK-ACH”
główny organizator:Zespół Szkół im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej

30.04 – Maków Podhalański
VIII POWIATOWY PRZEGLĄD DZIECIĘCYCH ZESPOŁÓW FOLKLORYSTYCZNYCH
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe


MAJ

maj – Stryszawa
XI MITING LEKKOATLETYCZNY IM. ZDZISŁAWA NAJDERA
główny organizator: Uczniowski Klub Sportowy „bieganie.pl” Stryszawa, Szkoła Podstawowa nr 1 w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

maj – Sucha Beskidzka
MAŁOPOLSKI MITING LEKKOATLETYCZNY „I TY MOŻESZ ZOSTAĆ MISTRZEM”. IV MEMORIAŁ EDWARDA SZKLARCZYKA
główny organizator: Małopolski Związek Lekkiej Atletyki w Krakowie, Miejskie Centrum Sportu i Rekreacji w Suchej Beskidzkiej

maj-czerwiec – Sucha Beskidzka
Galeria Sztuki „Zamek”
15. WYSTAWA ŚRODOWISKOWA
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

01-03.05 – Sucha Beskidzka
SUSKA MAJÓWKA
Blok imprez
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

01.05 – Sucha Beskidzka
XV WYSTAWA OGRODNICZA
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury-Zamek w Suchej Beskidzkiej, Powiatowy Zespół Doradztwa Rolniczego w Suchej Beskidzkiej

02.05 – Sucha Beskidzka
XIX TURNIEJ ŁUCZNICZY ROBIN HOODA
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Towarzystwo Łucznicze Robin Hooda „Zamek Suski”

03.05 – Sucha Beskidzka
OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE „SUSKA MAJÓWKA”
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

02.05 – Maków Podhalański
VIII POWIATOWY KONKURS ZESPOŁÓW ROCKOWYCH FESTIWAL „ROCKOWA WIRÓWKA”
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

02.05 – Zawoja
MAJÓWKA W SKANSENIE
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

03.05 – Budzów
GMINNE SPOTKANIE Z FOLKLOREM
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

03.05 – Jordanów
SPOTKANIE Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

03.05 – Maków Podhalański
MAKOWSKA MAJÓWKA – OBCHODY UCHWALENIA KONSTYTUCJI 3 MAJA
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

04.05 – Sucha Beskidzka
XXXV FESTIWAL TEATRÓW DZIECI I MŁODZIEŻY „BAJDUREK”
Eliminacje powiatowe
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe, Małopolskie Centrum Kultury „Sokół” w Nowym Sączu

08.05 – Jordanów
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

08-15.05 – sołectwa gminy Budzów
TYDZIEŃ BIBLIOTEK
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

09.05 – Maków Podhalański
NOCNA JAZDA BEZ CELU
główny organizator:  NJBC, Auto-Classic,Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

09.05 – Sucha Beskidzka
JUWENALIA – KICKONALIA 2020
główny organizator: Wyższa Szkoła Turystyki i Ekologii w Suchej Beskidzkiej

10.05 – Krzeszów
XII BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ
Koncert inauguracyjny
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

16.05 – Maków Podhalański
XXVIII MIĘDZYNARODOWY BIEG ULICZNY PO ZIEMI MAKOWSKIEJ
główny organizator: MKS „Halniak” Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

21.05 – Koskowa Góra
XXVII RAJD GÓRSKI „KOSKOWA GÓRA”
główny organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

22-24.05 - Toporzysko
ZAWODY KAWALERYJSKIE MILITARI
główny organizator: Klub Sportowy „Bór” Toporzysko

29–31.05 – Stryszawa
24. ŚWIĘTO ZABAWKI LUDOWEJ
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

30.05 – Maków Podhalański
XXIV TERENOWY WYŚCIG ROWEROWY
główny organizator: MKS „Halniak” Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

30.05 – Tarnawa Dolna
DZIEŃ ZIEMI TARNAWSKIEJ – DZIEŃ RODZINY
główny organizator: Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach


CZERWIEC

czerwiec – Maków Podhalański
MEMORIAŁ MUCHOWY IM. DAWIDA BARTOSZKA
Zawody wędkarskie
główny organizator: Polski Związek Wędkarski - Koło Zwarka w Makowie Podhalańskim

czerwiec – Maków Podhalański
NOCNA JAZDA BEZ CELU
główny organizator:  NJBC, Auto-Classic, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

03.06 – Krzeszów
XIX POWIATOWY RAJD MŁODZIEŻY GIMNAZJALNEJ „NA BESKIDZKIM SZLAKU – JESTEŚMY W EUROPIE”
główny organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie

06-07.06 - Toporzysko
ZAWODY W SKOKACH PRZEZ PRZESZKODY
główny organizator: Klub Sportowy „Bór” Toporzysko

07.06 – Osielec
XXVI REJONOWY PRZEGLĄD ORKIESTR DĘTYCH „ECHO”
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie, Starostwo Powiatowe

13.06 – Jachówka
XIV KONKURS PIOSENKI DZIECIĘCEJ I MŁODZIEŻOWEJ
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

13.06 - Zawoja
ULTRAMARATON BABIA GÓRA
główny organizator: „Kozica” Fundacja Biegów Górskich

14.06 – Kuków
MTB MARATON „DARE TO BE”
Wyścig rowerowy
główny organizator: 2PM Group

14.06 – Stryszawa Górna
XII BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ
Koncert II
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

14.06 – Sucha Beskidzka
VIII POWIATOWE ZAWODY SPORTOWO–POŻARNICZE DRUŻYN MDP
główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Suchej Beskidzkiej

17.06 – Zembrzyce
KARUZELA TWÓRCZOŚCI
główny organizator: Warsztaty Terapii Zajęciowej Zembrzyce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

19-21.06 – Zembrzyce
ŚWIĘTO GMINY ZEMBRZYCE
główny organizator: Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Stowarzyszenia Gminy Zembrzyce

20.06 – Kuków
3. RAJD BABIOGÓRSKI NORDIC WALKING
główny organizator: Gmina Stryszawa, Starostwo Powiatowe

20.06 – Zawoja
XVII POWIATOWY KONKURS GAWĘDZIARZY, ŚPIEWAKÓW I INSTRUMENTALISTÓW LUDOWYCH „PODBABIOGÓRSKIE POSIADY”
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Starostwo Powiatowe

20-21.06 – Maków Podhalański
DNI JANA PAWŁA II
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

21.06 – Naprawa
GMINNY TURNIEJ PIŁKI NOŻNEJ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY O PUCHAR WÓJTA GMINY JORDANÓW
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie

27.06 – Zawoja
ZAWOJSKIE SIANOKOSY
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Rada Sołecka Zawoja Górna

27-28.06 – Sucha Beskidzka
DNI ZIEMI SUSKIEJ - SUSKI JARMARK KULTURALNY
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej

28.06 – Sidzina
„CZAR SMAKÓW I CZASÓW MINIONYCH”
główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej


LIPIEC

04.07 – Budzów
POWITANIE LATA
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

04.07 – Marcówka
„ROMBANICA”
główny organizator: Bractwo Zbójników spod Babiej Góry, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach, Starostwo Powiatowe

04.07 – Tarnawa Górna
POWITANIE LATA
główny organizator: Koło Gospodyń Wiejskich „Redz” w Tarnawie Górnej, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

05.07 – Sidzina
„ŚWIĘTO DRZEWA – TRAKTORIADA”
Wyścigi traktorów, konkurs drwali i pilarzy
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Promocji, Turystyki i Sportu Bystra-Sidzina

05.07 – Stryszawa
„ZBÓJOWANIE POD JAŁOWCEM”
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

05.07 - Zawoja
MECZ CHARYTATYWNY
główny organizator: Urząd Gminy w Zawoi, TVP Kraków

09-12.07 – Stryszawa, Maków Podhalański
IV GWIAZDA POŁUDNIA
Wyścig rowerowy MTB MARATHON
główny organizator: Zamana Group, Gmina Stryszawa, Gmina Maków Podhalański, Starostwo Powiatowe

10.07 – Maków Podhalański
MUZYCZNY POCZĄTEK LATA
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

11.07 - Skawica
CHODNIK ZBÓJNICKI
główny organizator: Rada Sołecka w Skawicy Centrum

12.07 – Łętownia
TURNIEJ WSI O PUCHAR WÓJTA GMINY JORDANÓW
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie

12.07 – Sucha Beskidzka
DZIEŃ OTWARTY STRZELNICY
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

12.07 – Zawoja Przysłop
XII BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ
Koncert III
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

25.07 – Maków Podhalański
VIII BIEG GÓRSKI I NORDIC WALKING PAMIĘCI WOJTKA PAZDURA
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

25.07 – Zawoja
IX PIŁKARSKI PIKNIK POD BABIĄ GÓRĄ
główny organizator: Babiogórskie Centrum Sportu w Zawoi

25.07–02.08 – Maków Podhalański
„INSPIRACJE ARTYSTYCZNE W CIENIU BABIEJ GÓRY”
Plener malarsko–rzeźbiarski
główny organizator: Stowarzyszenie „ART. PASSION”, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

25.07–02.08 – Maków Podhalański
58. TYDZIEŃ KULTURY BESKIDZKIEJ
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim


SIERPIEŃ

sierpień – Maków Podhalański
NOCNA JAZDA BEZ CELU
główny organizator:  NJBC, Auto-Classic, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

01.08 – Lachowice
PODBABIOGÓRSKI RAJD ROWEROWY I BIEG ULICZNY – LACHOWICE 2020
główny organizator: Sołectwo Lachowice

01-02.08 - Zawoja
IX CHASZCZOK - BIEG NA BABIĄ GÓRĘ I BIEG WSCHODZĄCEGO SŁOŃCA
główny organizator: „Kozica” Fundacja Biegów Górskich

02.08 – Lachowice
XII BESKIDZKI FESTIWAL MUZYKI ORGANOWEJ I KAMERALNEJ
Koncert IV zamykający festiwal
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie

08.08 – Sucha Beskidzka
22. MIĘDZYNARODOWY WYŚCIG KOLARSKI „MEMORIAŁ HENRYKA ŁASAKA”
główny organizator: Duo Circuli Sp. z o.o., Gmina Sucha Beskidzka

08.08 - Zawoja
ZAWOJA FEST!
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

09.08 - Skawinki, Zachełmna, Budzów
BIEG LUCKA BIEGI PRZEŁAJOWE DLA DOROSŁYCH I DLA DZIECI, NORDIC WALKING
główny organizator: Stowarzyszenie im. Lucjana Chorążego

15.08 – Maków Podhalański
UROCZYSTE OBCHODY ŚWIĘTA WOJSKA POLSKIEGO PRZY POMNIKU OFIAR ZAGÓRZA NA MAKOWSKIEJ GÓRZE
główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

15.08 – Jordanów
XIII POWIATOWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR STAROSTY SUSKIEGO
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie, Starostwo Powiatowe

15–16.08 – Jordanów
DNI ZIEMI JORDANOWSKIEJ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

16.08 – Jordanów
JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

22-23.08 – Budzów
DNI GMINY BUDZÓW
główny organizator: Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów

23.08 – Sidzina
„MIĘDZY DAWNYMI A NOWYMI CZASY”
główny organizator:  Stowarzyszenie Tradycja i Natura, Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

24.08 – Maków Podhalański
HARPAGAN
Bieg terenowy z przeszkodami
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim


WRZESIEŃ

wrzesień – Sucha Beskidzka
IX ZAWODY PŁYWACKIE O PUCHAR STAROSTY
główny organizator: Kryta Pływalnia w Suchej Beskidzkiej, Uczniowski Klub Sportowy „Jasień” w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

wrzesień – Sucha Beskidzka, Maków Podhalański
X PIŁKARSKI MEMORIAŁ IM. WOJCIECHA SPYRKI
główny organizator: Komenda Powiatowa Policji w Suchej Beskidzkiej

01.09 – Wysoka       
OBCHODY 81. ROCZNICY WYBUCHU II WOJNY ŚWIATOWEJ
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Urząd Gminy w Jordanowie, Starostwo Powiatowe

04.09 – Sucha Beskidzka
XII ZAWODY STRZELECKIE WŁADZ SAMORZĄDOWYCH
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

05.09
XVII RAJD MŁODZIEŻOWYCH DRUŻYN POŻARNICZYCH
główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Suchej Beskidzkiej

05.09 – Kurów
VI PÓŁMARATON GÓRSKI FANTOMA
główny organizator: Urząd Gminy Stryszawa

06.09 – Sucha Beskidzka
OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE „ZAKOŃCZENIE LATA”
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

06.09 – Zawoja
POWIATOWE DOŻYNKI
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Starostwo Powiatowe, Parafia Zawoja Centrum

09.09 – Skawica-Zawoja
XXI RAJD SZLAKIEM KARDYNAŁA KAROLA WOJTYŁY
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi, Parafia w Skawicy

11.09 – Jordanów
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

11-12.09 – Lachowice
VI PODBABIOGÓRSKIE MANEWRY RATOWNICZO-GAŚNICZE – LACHOWICE 2020
główny organizator: Ochotnicza Straż Pożarna w Lachowicach, Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Suchej Beskidzkiej

17.09 – Maków Podhalański
II TURNIEJ BADMINTONA
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

17.09 – Stryszawa
XVII GWIAŹDZISTY RAJD GÓRSKI SZLAKIEM KARDYNAŁA STEFANA WYSZYŃSKIEGO
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

18–20.09 – Zawoja
XXXVI BABIOGÓRSKA JESIEŃ W ZAWOI
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

19.09 – Maków Podhalański
POWIATOWE ZAWODY BMX MTB - MAKOWSKI SKATE PARK
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

19.09 - Marcówka
BIEG LEŚNY
główny organizator: Szkoła Podstawowa w Marcówce, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

19.09 - Tarnawa Dolna
DZIEŃ CHLEBA I ZIEMNIAKA
główny organizator: Szkoła Podstawowa w Tarnawie Dolnej, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

20, 27.09 – Sucha Beskidzka
XXIV DNI MUZYKI NA ZAMKU
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

24.09 – Zawoja
LIII RAJD GÓRSKI „BABIA GÓRA”
główny organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

25-27.09 – Zawoja
9. MEMORIAŁ WOJTKA KOZUBA
Bieg na Babią Górę
główny organizator: Stowarzyszenie im. Wojtka Kozuba

26.09 – Stryszawa
KONKURS RZEŹBIARSKI „PATRONI NASZYCH KOŚCIOŁÓW” - BIENNALE
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

26-27.09 - Toporzysko
MEMORIAŁ DANUTY MARSZAŁEK-WALIGÓRSKIEJ ORAZ MISTRZOSTWA AMAZONEK W DAMSKIM SIODLE
główny organizator: Klub Sportowy „Bór” Toporzysko


PAŹDZIERNIK

04.10 – Sucha Beskidzka
VI POWIATOWE ZAWODY RATOWNICTWA MEDYCZNEGO I DROGOWEGO DRUŻYN OSP i PSP
główny organizator: Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Suchej Beskidzkiej, Zarząd Oddziału Powiatowego OSP RP w Suchej Beskidzkiej

07.10 – Sucha Beskidzka
II DRUŻYNOWE ZAWODY STRZELECKIE SZKÓŁ ŚREDNICH
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

09.10 – Maków Podhalański
XX RAJD GÓRSKI „PODBABIOGÓRSKIE MIASTA”
główny organizator: Polskie Towarzystwo Turystyczno-Krajoznawcze Oddział „Ziemi Babiogórskiej”

10.10 – Maków Podhalański
MAKOWSKIE ŚWIĘTO MIODU
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

13.10 – Jordanów
SPOTKANIE Z PODRÓŻNIKIEM
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

18.10 – Osielec       
GMINNY KONKURS POTRAW REGIONALNYCH
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Promocji w Jordanowie, Koło Gospodyń Wiejskich w Osielcu

21.10-18.11 – Maków Podhalański
KONKURS „JESIENNE PEJZAŻE”
Wystawa pokonkursowa
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

22.10 – Sucha Beskidzka
XVIII POWIATOWY KONKURS RECYTATORSKI POEZJI I PROZY REGIONALNEJ „W CIENIU JODEŁ I ŚWIERKÓW”
główny organizator: Biblioteka Suska, Starostwo Powiatowe

26.10 – Maków Podhalański
XVIII POWIATOWY HUBERTUS
główny organizator: Gmina Maków Podhalański, Ośrodek Jazdy Konnej „Makowska Góra”, Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim, Starostwo Powiatowe

27.10 – Krzeszów
XIII POWIATOWY KONKURS WIEDZY O ŚW. JANIE PAWLE II
główny organizator: Zespół Szkolno-Przedszkolny w Krzeszowie, Parafia w Krzeszowie


LISTOPAD

05.11 – Zawoja
XII GMINNY KONKURS PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ, POWSTAŃCZEJ ORAZ ŻOŁNIERSKIEJ
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

06.11 – Jordanów
JORDANOWSKIE SPOTKANIE Z HISTORIĄ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

06.11 – Sucha Beskidzka
ZAWODY STRZELECKIE WŁADZ SAMORZĄDOWYCH Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

08.11 – Sucha Beskidzka
OTWARTE ZAWODY STRZELECKIE Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

10.11 – Maków Podhalański
MAKOWSKI TURNIEJ WOLNOŚCI
Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

10.11 – Sucha Beskidzka
ZAWODY STRZELECKIE DLA ZAKŁADÓW PRACY Z OKAZJI ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI
główny organizator: Liga Obrony Kraju Zarząd Powiatowy

11.11 – Budzów, Jordanów, Maków Podhalański, Osielec, Sidzina, Stryszawa, Sucha Beskidzka, Zawoja, Zembrzyce
OBCHODY ŚWIĘTA NIEPODLEGŁOŚCI

11.11 – Jordanów
SPOTKANIE Z MUZYKĄ KLASYCZNĄ
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury w Jordanowie

11.11 – Sucha Beskidzka
XIII FESTIWAL PIEŚNI PATRIOTYCZNEJ „TO POLSKA MOJA OJCZYZNA”
Koncert laureatów
główny organizator: Miejski Ośrodek Kultury–Zamek w Suchej Beskidzkiej, Starostwo Powiatowe

11.11 – Zembrzyce
VI CHARYTATYWNY BIEG NIEPODLEGŁOŚCI
główny organizator: Stowarzyszenie Mocni Pomocni, Gminne Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach

14.11 – Lachowice
XX POWIATOWY KONKURS POTRAW REGIONALNYCH „O ZŁOTĄ WARZECHĘ”
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

18.11 – Sucha Beskidzka
XIX POWIATOWE DYKTANDO ORTOGRAFICZNE
główny organizator: Gminny Ośrodek Kultury w Stryszawie, Starostwo Powiatowe

19.11 – Maków Podhalański
MAKOWSKIE DNI POEZJI
Konkurs Poezji Czytanej
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim


GRUDZIEŃ

05.12 – Maków Podhalański
POWIATOWY FESTIWAL TAŃCA
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

13.12 – Bystra Podhalańska
JARMARK BOŻONARODZENIOWY
główny organizator: Skansen w Sidzinie – Muzeum Kultury Ludowej

16.12 – Sucha Beskidzka
IV KONKURS FOTOGRAFICZNY „ZDJĘCIE ROKU POWIATU SUSKIEGO 2020”
główny organizator: Biblioteka Suska, Starostwo Powiatowe

16.12 – Sucha Beskidzka
XX POWIATOWY KONKURS LITERACKI „PODBABIOGÓRSKIE OPOWIEŚCI”
główny organizator: Biblioteka Suska, Starostwo Powiatowe

18.12  – Zachełmna
X POWIATOWY KONKURS  „ŚWIATY, PODŁAŹNIKI I PAJĄKI”
główny organizator: Szkoła Podstawowa w Zachełmnej, Biblioteka i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów, Starostwo Powiatowe 

20.12 – Zawoja
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
główny organizator: Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

od 21.12 – Maków Podhalański
„BOŻE NARODZENIE W OBRAZACH” – KONKURS MALARSTWA I RZEŹBY
Wystawa pokonkursowa
główny organizator: Miejska Biblioteka Publiczna – Dom Kultury w Makowie Podhalańskim

24.12 – Zawoja
PASTERKA GÓRALSKA
główny organizator: Parafia w Zawoi Centrum, Babiogórskie Centrum Kultury w Zawoi

opracowanie:
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej
Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy


Organizatorzy zastrzegają sobie prawo zmiany terminów.

Szczegółowe informacje u organizatorów imprez.


opracowanie:
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej Wydział Promocji, Kultury, Sportu i Funduszy


ARCHIWUM:

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2019 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2018 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2017 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2016 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2015 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2014 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2013 r. »

- Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2012 r. »










Poznaj Powiat Suski

Historia

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa

Kalendarz imprez

Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2020 r.STYCZEŃstyczeń – Sucha BeskidzkaG

Położenie

Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ

Mapy

Mapa poglądowa Mapa administracyjna Mapa szczegółowa do pobrania plik

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française
Jesteś tutaj:   Strona główna PowiatImprezy
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008