Projekt „Wspieraj lokalnie” Instytutu Wsparcia Organizacji Pozarządowych powstał przy współudziale PITax.pl Łatwe podatki.
Tadeusz Gancarz, starosta suski, wprowadził 15 maja 2014 r. o godz. 19.00 na terenie powiatu suskiego alarm przeciwpowodziowy.
Alarm wprowadzono w związku z niekorzystnym rozwojem sytuacji hydrologiczno-meteorologicznej i przekroczeniem stanów alarmowych na rzekach na terenie powiatu.
Intensywne opady deszczu, wystąpienie wód z koryt spowodowały liczne zalania i podtopienia budynków , zakładów przemysłowych, podmycie brzegów i umocnień cieków wodnych, uszkodzenia dróg i infrastruktury drogowej, linii energetycznych, co spowodowało przerwy w dostawie energii. Ze względu na zagrożenie bezpieczeństwa kilkadziesiąt osób musiało zostać ewakuowanych. Uaktywniły się także osuwiska. Obecnie sytuacja stabilizuje się.
Wszystkie jednostki samorządu terytorialnego prowadzą całodobowe dyżury, w działaniach uczestniczą także służby i straże. Sytuacja cały czas jest monitorowana, na bieżąco dysponowane są siły i środki konieczne do zabezpieczenia zagrożonych miejsc i usuwania zdarzeń. Wstępnie przystąpiono do szacowania strat.
W dniu 16.05.2014 r. starosta suski zwołał Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego, w którym wzięli udział przedstawiciele samorządów, służb, straży. Uczestnicy spotkania poinformowali o prowadzonych działaniach i wstępnych stratach.
W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa
Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2020 r.STYCZEŃstyczeń – Sucha BeskidzkaG
Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ