aktualności :

Aktualności Starostwa

XV sesja Rady Powiatu Suskiego

XV sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji odbędzie się 27 lutego 2020 r. o godz. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

Rozpoczęto kwalifikację wojskową

12 lutego br. w powiecie suskim rozpoczęła się kwalifikacja wojskowa, która potrwa do 11 marca. Zanim Powiatowa Komisja Lekarska przystąpiła do pracy,  odbyło się  krótkie spotkanie inaugurujące z udziałem starosty suskiego Józefa Bałosa, Wojskowego Komendanta Uzupełnień w Nowym Targu ppłk-a Pawła Wójcika, przewodniczącego Powiatowej Komisji Lekarskiej Leszka Nagórzańskiego.

W 80 rocznicę masowej deportacji na Sybir

10 lutego przypada 80. rocznica rozpoczęcia pierwszej, z czterech masowych deportacji Polaków na Wschód, przeprowadzonych przez władze sowieckie po zajęciu kresów.  

Nowy projekt promocyjny powiatu

30 stycznia 2020 r. podpisana została przez powiat umowa na realizację projektu „Podbabiogórze – aktywnie i na luzie” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020. Jego głównym celem jest budowa wizerunku i rozpoznawalności leżącego na polsko-słowackim pograniczu Podbabiogórza, jako regionu - marki - o znacznym potencjale przyrodniczym i kulturowym poprzez przeprowadzenie akcji promocyjnych podczas targów turystycznych zarówno wśród touroperatorów, biur podróży jak i turystów indywidualnych oraz opracowanie i wydanie materiałów informacyjnych i produktów medialnych popularyzujących i poszerzających wiedzę o walorach regionu.

Budżet powiatu na 2020 rok uchwalony

Najważniejszym punktem sesji Rady Powiatu Suskiego, która odbyła się 30.01.2020 r. było uchwalenie budżetu na rok bieżący. Zgodnie z obowiązującą procedurą został przygotowany przez Zarząd Powiatu i przyjęty 14.XI.2019. Jego założenia były następnie omawiane na połączonym spotkaniu komisji rady powiatu i raz jeszcze oddzielnie przez komisję budżetową.

,,Nienazwane uczucia” w LO

23 stycznia 2020 r. w Liceum Ogólnokształcącym nr I im. Marii Skłodowskiej – Curie odbył się finał XIII edycji Powiatowego Konkursu Poetyckiego ,,Nienazwane uczucia”. Organizatorami, cieszącego się popularnością wśród młodych twórców konkursu są: Starostwo Powiatowe oraz Liceum.  

XIV sesja Rady Powiatu Suskiego

XIV sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji odbędzie się 30 stycznia 2020 r. o godz. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.  

Babiogórska Szopka Regionalna 2020

19.01.2020 r. w kościele parafialnym pw. Matki Bożej Pocieszenia w Budzowie, miał miejsce uroczysty finał kolejnej edycji powiatowego konkursu „Babiogórska Szopka Regionalna”.

"Babiogórskie Podłazy" w Marcówce

14 grup występujących w 3 kategoriach wiekowych zaprezentowało się w sobotę 11 stycznia 2020 r. w Szkole Podstawowej w Marcówce podczas Powiatowego Przeglądu Grup Kolędniczych „Babiogórskie Podłazy” organizowanego w tym roku przez Centrum Kultury i Czytelnictwa w Zembrzycach przy współpracy Starostwa Powiatowego.

Europa dla obywateli

Punkt Kontaktowy "Europa dla obywateli" serdecznie zaprasza przedstawicieli NGO, samorządów oraz innych organizacji i instytucji działających w obszarze społeczeństwa obywatelskiego i pamięci europejskiej na spotkanie informacyjne na temat programów europejskich "Europa dla obywateli" oraz URBACT III, które odbędzie się 23 stycznia 2020 roku w Krakowie.

Jak uniknąć kary za niezarejestrowanie pojazdu po 1 stycznia 2020 r.?

Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej informuje, że 1 stycznia 2020 r. weszły  w życie zmiany w  ustawie o utrzymaniu czystości i porządku w gminach oraz niektórych ustaw wprowadzające kary dla właścicieli pojazdów w wysokości od 200 zł do 1000 zł.

Informacje o bazie danych o odpadach

W związku z licznymi zapytaniami dotyczącymi konieczności rejestracji w bazie danych o odpadach (BDO) ponownie informujemy, że organem właściwym do udzielania odpowiedzi jest Urząd Marszałkowski w Krakowie.

IX Powiatowy Konkurs "Światy, Podłaźniki, Pająki"

Szkoła Podstawowa im. J. Słowackiego w Zachełmnej już po raz dziewiąty była miejscem podsumowania Powiatowego Konkursu „Światy, Podłaźniki i Pająki”, organizowanego przez tą szkołę oraz Bibliotekę i Ośrodek Animacji Kultury Gminy Budzów przy współpracy Starostwa Powiatowego w Suchej Beskidzkiej. Przybyłych na tą uroczystość gości, wśród których znaleźli się m.in.: senator RP Andrzej Pająk, Małopolski Wicekurator Oświaty Halina Cimer, wicestarosta Zbigniew Hutniczak i wójt Jan Najdek, powitała regionalną muzyką miejscowa kapela.

XIII sesja Rady Powiatu Suskiego

XIII sesja Rady Powiatu Suskiego VI kadencji odbędzie się 30 grudnia  2019 r. o godz. 12:00 w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b.

Informacja o pracy kasy starostwa

Informujemy, że w dniach 30 i 31 grudnia 2019 r. nie będzie możliwości uiszczania opłat w kasie starostwa powiatowego za pomocą kart płatniczych. Za utrudnienia przepraszamy.

Finał powiatowych konkursów w Bibliotece Suskiej

W przedświąteczny, wtorkowy wieczór pasjonaci fotografii i miłośnicy literatury spotkali się w Bibliotece Suskiej na uroczystym wręczeniu nagród w dwóch największych, dorocznych konkursach powiatowych organizowanych przez bibliotekę. Spotkanie stało się też okazją do podsumowania jubileuszowego roku suskiej książnicy, która w tym roku obchodziła siedemdziesiąte urodziny, a także okazją do przypomnienia najważniejszych wydarzeń związanych z obchodami. Podczas grudniowej gali wręczone zostały również specjalne, jubileuszowe podziękowania dla Burmistrza Miasta Sucha Beskidzka Stanisława Lichosyta, które w imieniu burmistrza odebrał przewodniczący Rady Miasta, oraz dla Starosty Suskiego Józefa Bałosa i Wicestarosty Zbigniewa Hutniczaka.

"Światło, które daje moc"

Harcerze z 2. Szczepu Drużyn Harcerskich "Horyzont" z Suchej Beskidzkiej zawitali ze Światłem Pokoju do suskiego starostwa i spotkali się z władzami powiatu. Na ręce starosty Józefa Bałosa, przewodniczącego rady Ryszarda Hadki i wicestarosty Zbigniewa Hutniczaka przekazali Światło niesione z Groty Narodzenia Pańskiego w Betlejem, gdzie płonie wieczny ogień.

Czyste powietrze - konsultacje

W dniu 18.12.2019 r. w Starostwie Powiatowym w Suchej Beskidzkiej odbędzie się kolejny dyżur w punkcie konsultacyjnym programu "Czyste powietrze".

XV sesja Rady Powiatu Suskiego

XV sesja Rady Powiatu Suskiego ... XV sesja Rady Powiatu Suskiego

Rozpoczęto kwalifikację wojskową

Rozpoczęto kwalifikację wojskową... 12 lutego br. w powiecie suski

W 80 rocznicę masowej deportacji na Sybir

W 80 rocznicę masowej deportacji na Sybir... 10 lutego przypada 80. rocznic

Nowy projekt promocyjny powiatu

Nowy projekt promocyjny powiatu... 30 stycznia 2020 r. podpisana

Budżet powiatu na 2020 rok uchwalony

Budżet powiatu na 2020 rok uchwalony... Najważniejszym punktem sesji

,,Nienazwane uczucia” w LO

,,Nienazwane uczucia” w LO... 23 stycznia 2020 r. w Liceum O

XIV sesja Rady Powiatu Suskiego

XIV sesja Rady Powiatu Suskiego ... XIV sesja Rady Powiatu Suskieg

Babiogórska Szopka Regionalna 2020

Babiogórska Szopka Regionalna 2020... 19.01.2020 r. w kościele para

Biuro Administracyjno Prawne Kategoria: Informacje i komunikaty

Starosta Suski informuje, że w dniu 24 grudnia 2019 r. (wigilia) Punkt Nieodpłatnego Poradnictwa Obywatelskiego w Makowie Podhalańskim będzie czynny od 8:00 do 12:00. Punkt Nieodpłatnej Pomocy Prawnej w Jordanowie 24 grudnia 2019 r. (wigilia)  będzie nieczynny. W celu zapienienia dostępu do nieodpłatnej pomocy prawnej w Jordanowie 27 grudnia 2019 r.(piątek) dyżur będzie pełniony o 4 godziny dłużej tj. od 7:30 do 15:30.

Zapytania ofertowe i konkursy ofert

ZAPYTANIE OFERTOWE NA DRUK PUBLIKACJI Z DOSTAWĄ (PRZEWODNIK TURYSTYCZNY, FOLDER, FOLDEREK, ULOTKA) W ZWIĄZKU Z REALIZOWANYM PROJEKTEM "PODBABIOGÓRZE - AKTYWNIE I NA LUZIE" w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020. TERMIN SKŁADANIA OFERT DO 07.02.2020R. GODZ. 15.00. SZCZEGÓŁY W ZAŁĄCZNIKU PONIŻEJ (WP.042.1.10.2019 Z DN. 28.01.2020R.):zapyt_druk 1.pdfUzupełnienie Zapytania ofertowego na druk publikacji z dostawą. Punkt 3. Opisu przedmio...

Poznaj Powiat Suski

Mapy

Mapa poglądowa Mapa administracyjna Mapa szczegółowa do pobrania plik

Historia

W okresie wczesnego średniowiecza tereny obecnego powiatu suskiego pokrywa

Położenie

Powiat suski leży w Beskidach, na południowo-zachodnim krańcu województ

Kalendarz imprez

Najważniejsze imprezy na obszarze powiatu suskiego w 2020 r.STYCZEŃstyczeń – Sucha BeskidzkaG

Informatory turystyczne

- INFORMATORY i FOLDERY »

Informatory o szlakach turystycznych w Powiecie Suskim:

Polski English
Deutsch Française

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Informacje i komunikatyOGŁOSZENIE – nieodpłatna pomoc prawna
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008