aktualności :

Warning: copy() [function.copy]: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/powiatsuski/public_html/powiatsuski/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 657

Warning: copy(http://powiatsuski.plimages/image001.jpg) [function.copy]: failed to open stream: php_network_getaddresses: getaddrinfo failed: Name or service not known in /home/powiatsuski/public_html/powiatsuski/plugins/content/mavikthumbnails/mavikthumbnails.php on line 657
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 07 sierpień 2018 Odsłony: 1743

Wernisaż, który odbył się w sobotę 4.08.2018 roku w Domu Kultury w Makowie Podhalańskim był zwieńczeniem XVIII Międzynarodowego Pleneru Malarstwa i Rzeźby "Inspiracje artystyczne w cieniu Babiej Góry 2018".

Po otwarciu wystawy Komisarz Pleneru, jego organizator i pomysłodawca, Mieczysław Głuch, przedstawił zgromadzonym gościom, wśród których znaleźli się m.in. starosta Józef Bałos i Burmistrz Makowa Podhalańskiego Paweł Sala, artystów uczestniczących w plenerze i prace, które w ciągu kilku dni zostały przez nich wykonane. Wspólnie z burmistrzem złożył też wszystkim uczestnikom pleneru podziękowania za udział, a sponsorom za pomoc w organizacji tego przedsięwzięcia.
Tegoroczny plener trwał od 28.07 do 4.08.2018 r. i zgromadził 18 twórców (5 rzeźbiących i 13 malujących). Byli wśród nich artyści z całego kraju oraz goście z Ukrainy, Rosji i Białorusi. Tradycyjnie też w plenerze uczestniczyła grupa niepełnosprawnych twórców z Domu Pomocy Społecznej w Makowie Podhalańskim. Ok. 30 obrazów i rzeźb powstałych podczas pleneru, trafi do instytucji i podmiotów wspomagających finansowo lub organizacyjnie to artystyczne przedsięwzięcie.
Głównymi organizatorami XVIII Międzynarodowego Pleneru Malarstwa i Rzeźby, nad którym honorowy patronat objął senator RP Andrzej Pająk, były: Miejska Biblioteka Publiczna w Makowie Podhalańskim i stowarzyszenie ART.PASSION, a współorganizatorem Powiat Suski.

 

 

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościXVIII Międzynarodowy Plener Malarstwa i Rzeźby
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008