aktualności :
Biuro Administracyjno Prawne
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 14 sierpień 2018 Odsłony: 1733

Tegoroczna trasa 20. Międzynarodowego Wyścigu Kolarskiego Memoriał Henryka Łasaka składała się z pięciu małych (po Suchej Beskidzkiej) oraz pięciu dużych pętli (Sucha Beskidzka, gminy: Stryszawa, Zembrzyce) i liczyła łącznie 166  kilometrów. 80 zawodników z 14 ekip z Polski, Czech, Białorusi, Włoch i Izraela pokonało tę trasę w nieco ponad 4 godziny. Na mecie usytuowanej w suskim rynku, jako pierwsi, zameldowali się kolarze z pięciosobowej grupy, która wyprzedziła zasadniczy peleton o 1 minutę i 12 sekund. Najszybciej finiszował Mateusz Grabis z grupy Voster ATS Team.

W chwilę po zameldowaniu się na mecie wszystkich zawodników odbyła się uroczysta dekoracja laureatów. Zwycięzca wyścigu, Mateusz Grabis, odebrał dwa puchary. Pierwszy wręczył mu burmistrz Stanisław Lichosyt, a drugi, ufundowany przez Prezydenta RP, przekazał prezes Duo Circuli Paweł Romański. Drugiemu na mecie Eduardowi Voroganovi puchar wręczył starosta Józef Bałos. Puchar Przewodniczącego Rady Miejskiej w Suchej Beskidzkiej za zajęcie trzeciego miejsca trafił do rąk Czecha Martina Boubala. Uhonorowani zostali ponadto kolarze najlepsi na lotnych finiszach.

Warto zauważyć, że rozpoczynającą Memoriał rundę honorową wraz z kolarzami przejechał dyrektor wyścigu Tadeusz Mytnik – utytułowany polski kolarz szosowy i torowy (m.in. srebrny medalista olimpijski i trzykrotny medalista szosowych mistrzostw świata), który, jak sam potem powiedział, zrobił to z myślą o wiernych kibicach kolarstwa dopingujących zawsze uczestników tego wyścigu.

Wśród podziękowań, jakie złożył na zakończenie imprezy burmistrz Stanisław Lichosyt wszystkim tym, którzy przyczynili się do sprawnego i bezpiecznego przebiegu wyścigu były też podziękowania dla starostwa i starosty Józefa Bałosa. Sam burmistrz odebrał natomiast Certyfikat Rowerowej Akademii Królewskiej oraz koszulkę Mistrza Świata podpisaną przez członków „złotej drużyny”, którą wręczyli mu, jej właściciel, Tadeusz Mytnik wraz z córką Henryka Łasaka.

Międzynarodowy Wyścig Kolarski Memoriał Henryka Łasaka jest organizowany przez miasto Sucha Beskidzka i grupę Duo Circuli przy współpracy z gminami Stryszawa i Zembrzyce oraz powiatem suskim.

 

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościJubileuszowy Memoriał Henryka Łasaka
Zobacz również

klim

 

 

 

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008