Biuro Administracyjno Prawne
Opublikowano: 15 maj 2020 Odsłony: 285

Pomimo trudnej sytuacji związanej z pandemią stale trwają prace na powiatowych drogach, a zaplanowane inwestycje realizowane są zgodnie z  przyjętym harmonogramem. Modernizacja powiatowej infrastruktury  drogowej nabierze niedługo jeszcze większego tempa. W połowie kwietnia  do suskiego starostwa dotarły pomyślne wiadomości związane z  rozstrzygnięciem tegorocznego naboru wniosków na dofinansowanie prac ze środków Funduszu Dróg Samorządowych. Powiatowi suskiemu zostało  przyznanych prawie 5 milionów złotych, które przeznaczone zostaną na realizację trzech następujących inwestycji:

• Przebudowa drogi powiatowej nr 1688 K Maków Podhalański - Żarnówka - Wieprzec - Kojszówka na trzech odcinkach o łącznej długości ok. 3 km w miejscowościach: Żarnówka, Wieprzec i Kojszówka (całkowity koszt zadania: 4.800.640,31 zł).
  • Remont drogi powiatowej nr 1688 K Maków Podhalański - Żarnówka - Wieprzec - Kojszówka na trzech odcinkach o łącznej długości ok. 1,8 km w miejscowościach: Żarnówka, Wieprzec i Kojszówka wraz z remontem mostu w Żarnówce (całkowity koszt zadania: 4.001.295,64 zł).
  • Rozbudowa drogi powiatowej Nr 1702 K Kuków - Krzeszów - Tarnawa Górna na odcinku ok. 600 m w miejscowości Tarnawa Górna (całkowity koszt zadania: 994.637,35 zł).

Wysokość dofinansowania z funduszu wynosi 50% kosztów kwalifikowanych inwestycji. Pozostałe środki pokryje powiat suski solidarnie z gminami  Maków Podhalański i Zembrzyce, na terenie których przeprowadzone będą prace budowlane. Na podobnych zasadach powiat partycypuje również w inwestycji  realizowanej przez miasto Sucha Beskidzka, obejmującej budowę odcinka  drogi, który połączy ulicę Kościelną, od strony siedziby Starostwa Powiatowego, z ulicą Szpitalną. Wartość inwestycji szacowana jest na kwotę ok. 2.000.000 zł, a udział powiatu suskiego zamyka się sumą  499.115 zł.

Wszystkie wymienione prace rozpoczną się w drugiej połowie bieżącego roku, po rozstrzygnięciu postępowań przetargowych.

(WK)

Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościNowe środki na remonty dróg