aktualności :
Wydział Kultury, Turystyki i Promocji
ROOT» Kategoria: Aktualności Starostwa
Opublikowano: 01 grudzień 2020 Odsłony: 1389

Z powodu ograniczeń spowodowanych pandemią koronawirusa, nie odbyło się oficjalne podsumowanie współzawodnictwa sportowego szkół w naszym powiecie za rok 2019/2020, podczas którego m.in. wręczane są nagrody Powiatu Suskiego dla uczniów za zajęcie miejsc na podium w szkolnych zawodach wojewódzkich. Nie oznacza to, że wyróżnienia oraz nagrody nie trafiły w tym roku do adresatów.

Zazwyczaj w październiku lub listopadzie odbywały się uroczyste gale, podczas których uczniowie za zajęcie miejsc na podium w szkolnych zawodach wojewódzkich otrzymywali Nagrody Powiatu Suskiego, najlepsze szkoły we współzawodnictwie sportowym szkół w naszym powiecie były wyróżniane (za miejsca 1-6 w ramach Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnych), doceniano i dziękowano wszystkim tym, którzy udostępniają na czas zawodów obiekty sportowe. Wyróżniano także gminnych koordynatorów sportu w powiecie suskim. W tym roku to nagrody przyjechały do laureatów.

Przez kilka dni odpowiedzialny w suskim starostwie za sport szkolny Maciej Krzyśków wraz z przedstawicielami Powiatowego Szkolnego Związku Sportowego w Suchej Beskidzkiej – prezesem Łukaszem Miklusiakiem oraz wiceprezesem Piotrem Staszakiem rozwozili po całym powiecie wyróżnienia oraz nagrody.

W tym czasie odwiedzili każdą szkołę, która w normalnych okolicznościach byłaby nagrodzona za zajęcia czołowego miejsca w danej kategorii (Igrzyska Dzieci: 1. SP1 Sucha Beskidzka, 2. SP Bystra Podhalańska, 3. SP1 Stryszawa, 4. SP2 Stryszawa, 5. ZS Zawoja Wilczna, 6. ZSP1 Zawoja; Igrzyska Młodzieży Szkolnej: 1. SP1 Sucha Beskidzka, 2. ZSP Skawica, 3.ZSP1 Zawoja, 4. ZSP Lachowice, 5. ZS Zawoja Wilczna, 6. SP2 Stryszawa, Licealiada - dziewcząt: 1. LO nr 1 Sucha Beskidzka, 2. ZS Witosa Sucha Beskidzka, 3. ZS Goetla Sucha Beskidzka' Licealiada - chłopców: 1. ZS Goetla Sucha Beskidzka, 2. LO nr 1 Sucha Beskidzka, 3. ZS Witosa Sucha Beskidzka) wręczając pamiątkowe puchary oraz dyplomy.

Specjalne podziękowania za udostępnianie obiektów sportowych do przeprowadzenia zawodów powiatowych w roku 2019/2020 otrzymali: Tadeusz Kosman – nadleśniczy nadleśnictwo Sucha, Janusz Maciejowski – dyrektor Miejskiego Centrum Sportu i Rekreacji w Suchej Beskidzkiej, Artur Piórkowski – dyrektor ZS w Makowie Podhalańskim, Krystian Kaznowski - dyrektor SP1 Zawoja, Elżbieta Fidelus – dyrektor ZS w Zembrzycach, Danuta Pindel-Nowak – dyrektor SP1 Sucha Beskidzka, Anna Sala – dyrektor LO nr 1 Sucha Beskidzka, Elżbieta Piecha – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Lachowicach, Olgierd Kierski – dyrektor krytej pływalni w Suchej Beskidzkiej, Danuta Gałka, Anna Chromy – właścicielki wyciągu Wojtek w Zawoi, Sławomir Kudzia – dyrektor ZS im. W. Goetla w Suchej Beskidzkiej, Alicja Zarywska-Sarlej – dyrektor SP2 w Stryszawie, Marek Drobny - dyrektor SP w Bystrej Podhalańskiej.

Za sprawowanie funkcji koordynatora sportu w gminach naszego powiatu w minionym roku szkolnym podziękowano: Aleksandrze Wanielistej i Wiesławowi Trzopowi (gmina Budzów), Barbarze Zyzańskiej (miasto Sucha Beskidzka), Wiesławie Krzyściak (gmina Maków Podhalański), Łukaszowi Stopce (gmina Zawoja), Tadeuszowi Fidelusowi (gmina Zembrzyce), Marcinowi Majowi (gmina Bystra-Sidzina), Magdalenie Sumerze (obaj gmina Stryszawa) oraz Arturowi Jałosze (gmina, miasto Jordanów).

Sport szkolny w województwie małopolskim został zamknięty w dniu 11 marca - po tej dacie nie odbyły się już żadne finały powiatowe, rejonowe, oraz wojewódzkie. Do tego czasu trzydziestu czterem uczniom zarówno indywidualnie jak i drużynowo, jednak udało się zająć miejsce na podium finałów wojewódzkich organizowanych przez Małopolski Szkolny Związek Sportowy. I do nich również trafiły Nagrody Powiatu Suskiego dla uczniów, które każdego roku są przyznawane przez zarząd powiatu suskiego za wspomniane osiągnięcia.

Więcej zdjęć z mobilnego podsumowania sportowego roku szkolnego 2019/2020 można znaleźć na stronie sport.powiatsuski.pl

NAGRODY POWIATU SUSKIEGO - MIEJSCE III W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH:

Dawid Zajda (ZSP Skawica) – pływanie indywidualne styl klasyczny, Franciszek Wilczak (SP Naprawa) - pływanie indywidualne styl motylkowy, Łukasz Orędarz (ZS Goetla Sucha Beskidzka) – kolarstwo górskie MTB.

NAGRODY POWIATU SUSKIEGO - MIEJSCE II W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH:

Karolina Wilczak (SP Naprawa) - pływanie indywidualne styl motylkowy, Emilia Sala (LO nr 1 Sucha Beskidzka) – skok w dal, Paweł Pochopień (SP1 Sucha Beskidzka) – pływanie indywidualne Styl dowolny, Maksymilian Matyasik (SP Jordanów) – kolarstwo górskie MTB, Jakub Pietrusa (SP2 Stryszawa) – bieg na 300 m.

NAGRODY POWIATU SUSKIGO - MIEJSCE I W FINAŁACH WOJEWÓDZKICH:

Julia Steczek (SP1 Sucha Beskidzka) - kolarstwo górskie MTB, Wiktoria Gracjasz (SP2 Stryszawa) - pływanie indywidualne styl dowolny, Julia Przybyś (ZS Witosa Sucha Beskidzka) – pchnięcie kulą, Emilia Sala ( LO nr 1 Sucha Beskidzka) – pływanie ind. styl klasyczny, Maciej Sikora (ZS Goetla Sucha Beskidzka) – bieg na 400 m, Jakub Pietrusa (LO Sucha Beskidzka) – bieg na 100 m i na 200 m, drużyna dziewcząt z SP1 Sucha Beskidzka - halowa piłka nożna (Nikola Madejczyk, Maria Wrona, Julia Steczek, Amelia Głuc, Karolina Smolik, Natalia Skórzak, Natalia Skrok), drużyna dziewcząt z LO nr 1 Sucha Beskidzka - sztafeta 4x100 m - (Emilia Sala, Zuzanna Burliga, Anna Chromy, Antonina Stopa), drużyna chłopców z SP1 Sucha B. – koszykówka 3x3 (Antoni Kulig, Michał Bober, Jakub Świerkosz, Bartosz Majcherczyk), drużyna chłopców z ZS Goetla Sucha Beskidzka - sztafeta 4x100 m - (Maciej Sikora, Kamil Król, Kamil Słapa, Mikołaj Bajcer).



Jesteś tutaj:   Strona główna Archiwum aktualnościNagrody i wyróżnienia za sportowy rok szkolny 2019/2020 przyznane i dostarczone
Zobacz również


klim




Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008