aktualności :

Inwestycje Powiatu dofinansowane z Budżetu Państwa, funduszy UE i innych źródeł zewnętrznych

Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej

ul. Kościelna 5b, tel.centrala (33) 875-79-00, (33) 875-78-00

Utworzono: 05 styczeń 2021 Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Kategoria: Kultura i Promocja
Odsłony: 389

Końcem roku, 29.12.2020, Powiat Suski podpisał umowę na realizację projektu „Babia Góra – 4 pory roku” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Interreg V-A Polska - Słowacja 2014 – 2020. Wniosek projektowy złożony został do Euroregionu „Beskidy” na wcześniejszy nabór. Po przejściu kolejnych etapów kwalifikacyjnych wniosek ten został zatwierdzony finalnie przez polsko-słowacki Komitet ds. mikroprojektów 22.12.2020 r. W związku z tym, że program Interreg dopuszcza możliwość podejmowania działań projektowych jeszcze przed podpisaniem umowy, część z nich rozpoczęto już w październiku ubiegłego roku. Było to związane głównie, ze słusznymi jak się później okazało, obawami dotyczącymi możliwości zaostrzenia reżimu sanitarnego.

Czytaj więcej: Umowa na projekt z programu Interreg podpisana
 
Utworzono: 01 październik 2020 Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Kategoria: Kultura i Promocja
Odsłony: 877

Powiat Suski z siedzibą w Suchej Beskidzkiej przy ul. Kościelnej 5b realizujący projekt pn.: "Babia Góra – 4 pory roku", w ramach Programu Współpracy Transgranicznej Interreg V-A Polska – Słowacja 2014-2020” ogłasza rekrutacje na zaplanowane w działaniach projektowych plenery fotograficzne, które zorganizowane zostaną w masywie Babiej Góry (2 po polskiej stronie, 2 po słowackiej).   

Czytaj więcej: Rusza nowy projekt
 
Utworzono: 05 czerwiec 2019 Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Kategoria: Kultura i Promocja
Odsłony: 2518

Stowarzyszenie „Region Beskidy” zaprasza do składania wniosków o dofinansowanie mikroprojektów ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego (EFRR) w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG V-A Polska – Słowacja 2014-2020.

Czytaj więcej: Stowarzyszenie „Region Beskidy” ogłasza nabory wniosków o dofinansowanie mikroprojektów
 
Utworzono: 16 październik 2018 Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Kategoria: Kultura i Promocja
Odsłony: 2706

Zawoja jest ostatnią miejscowością, w której prezentowana jest mobilna wystawa „Po dwóch stronach Babiej Góry. Dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe”.  W dniach 8-15 października 2018 r. ekspozycję, przygotowaną w ramach projektu dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego z Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA Polska–Słowacja 2014–2020, można oglądać w sali Babiogórskiego Centrum Kultury im. dr U. Janickiej-Krzywdy.

Czytaj więcej: Wystawa w BCK w Zawoi
 
Utworzono: 24 czerwiec 2020 Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Kategoria: Kultura i Promocja
Odsłony: 1781

Pomóż w promocji, „prześlij linka”. 
                                                       
Rynek turystyczny zarówno w najszerszym wymiarze ogólnoświatowym, krajowym, jak również w tym regionalnym, lokalnym znalazł się, w konsekwencji ograniczeń związanych z epidemią, w niezwykle trudnym położeniu. Turystyka jest dla Podbabiogórza ważną częścią jego gospodarki. Zastój lub zapaść tego sektora w istotny, negatywny sposób może wpłynąć na gospodarczy rozwój całego powiatu. Szczególnie ważna jest w tej sytuacji każda forma pomocy dla naszej branży turystycznej.

Czytaj więcej: „Podbabiogórze – aktywnie i na luzie”
 
Utworzono: 05 grudzień 2018 Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Kategoria: Kultura i Promocja
Odsłony: 3645

Budowa turystycznego wizerunku i rozpoznawalności polsko-słowackiego, pogranicznego regionu pod Babią Górą, jako terenu o znacznym potencjale kulturowym i przyrodniczym były głównym celem projektu realizowanego od grudnia ubiegłego roku przez Powiat Suski. Projekt "Promocja babiogórskiego dziedzictwa kulturowo-przyrodniczego", w którym partnerem powiatu była słowacka gmina Oravska Polhora, dofinansowany został ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Współpracy Transgranicznej INTERREG VA Polska – Słowacja 2014 – 2020. Jednym z działań służących realizacji założonego w projekcie celu były akcje promocyjne przeprowadzone podczas największych targów turystycznych w Polsce i na Słowacji.

Czytaj więcej: Zakończono projekt promujący Podbabiogórze
 
Utworzono: 01 październik 2018 Wydział Kultury, Turystyki i Promocji Kategoria: Kultura i Promocja
Odsłony: 2935

24 września 2018 r. na zamku w Suchej Beskidzkiej, w sali galerii sztuki tutejszego Miejskiego Ośrodka Kultury, odbyło się otwarcie wystawy „Po dwóch stronach Babiej Góry. Dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe”.

Czytaj więcej: Wystawa na zamku
 

Page 1 of 4

<< Start < poprz. 1 2 3 4 nast. > End >>
Jesteś tutaj:   Strona główna Kultura i Promocja
Zobacz również


klim
Starostwo Powiatowe w Suchej Beskidzkiej posiada certyfikat Systemu Zarządzania Jakością wg normy ISO 9001:2008